. تولیدکنندگان مبل و صندلی ایرانی دیگر ناز عرضه کنندگان خارجی را نکشند

تولیدکنندگان مبل و صندلی ایرانی دیگر ناز عرضه کنندگان خارجی را نکشند


عرضه دو گرید جدید پتروشیمی که یکی در عرصه تولید فوم های سرد مورد استفاده و دیگری  در صندلی، مبل، تشک و ... کاربرد فراوانی دارد موجب می شود که تولیدکنندگان مبل و صندلی ایرانی دیگر ناز عرضه کنندگان خارجی را نکشند.
علیرضا صدیقی زاده، مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون در مراسم رونمایی از دو محصول جدید این شرکت اظهار داشت: در صنعت پتروشیمی ما ؛مشکلی که وجود دارد این است که حلقه های گمشده ای مثل کاتالیست ها و برخی محصولات شیمیایی خاص داریم که از طرفی تولید آنها اقتصادی نیست و از طرفی دیگر، دشمنان کشور با شناسایی این حلقه های مفقوده در تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی ایران، روی این نقاط تمرکز کرده اند.

وی افزود: رونمایی از دو محصول جدید پتروشیمی کارون در راستای تکمیل همین حلقه های مفقوده بوده است.

صدیقی زاده در معرفی گرید MTD گفت: متا تولوئن دی­آمین (MTD)، یک ترکیب آلی است که در دمای محیط بصورت جامد است و بعنوان آغازگر در واکنش سنتز پلی ­ال­های؛ پلی ­اتری بکار می­رود که پلی ­ال­ها خود بعنوان یک پایه مهم در تولید محصولات فوم پلی­ یورتان بکار می­روند.

وی افزود: MTD همچنین بعنوان عامل پخت رزین­های اپوکسی و الاستومرهای پلی­ یورتانی بکار می­رود، محصولات معادل این گرید پیشتر از خارج کشور وارد و سبب خروج ارز زیادی از کشور می­شد.

وی تصریح کرد: پتروشیمی کارون به منظور رفع نیاز تولیدکنندگان میان­دستی و پایین­ دستی صنعت رنگ، رزین و پلی‏ یورتان کشور و در راستای تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی اقدام به عرضه این محصول نموده است.

25 آبان 1399
تولیدکنندگان مبل و صندلی ایرانی دیگر ناز عرضه کنندگان خارجی را نکشند