اخبار

24 آبان 1402 - 12:17
در مراسم جانمایی پارک پتروشیمیایی در منطقه آزاد مهران مطرح شد

تقدیر ویژه استاندار ایلام از دکتر علی عسکری/ پارک پلی‌پروپیلن خلیج‌فارس در منطقه آزاد مهران، ۲۵۰۰ شغل ایجاد می‌کند

در مراسم جانمایی پارک پتروشیمیایی در منطقه آزاد مهران مطرح شد

استاندار ایلام تأکید کرد که قبول احداث پارک پتروشیمیایی پلی‌پروپیلن توسط هلدینگ خلیج‌فارس در منطقه آزاد مهران، یکی از مصوبات مهم سفر اول رئیس‌جمهور به این استان را اجرایی می‌کند.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، در ادامه سفر دکتر علی عسکری و مدیران ارشد هلدینگ خلیج‌فارس به استان ایلام، پارک پتروشیمیایی پلی‌پروپیلن با حضور استاندار ایلام، فرماندار و رئیس منطقه آزاد مهران و جمعی از مسئولان استان، جانمایی شد.

استاندار ایلام در این مراسم با تقدیر ویژه از مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس، اظهار داشت: برادر عزیز، جهادی و پای‌کار ما آقای دکتر علی عسکری عنایت خاص و ویژه‌ای به استان ایلام دارند و علقه‌ای وصف‌ناپذیر به این منطقه دارند.
وی با اشاره به جلسات متعددی که در هلدینگ خلیج‌فارس در خصوص پتروشیمی ایلام و پارک پلی‌پروپیلن با مدیرعامل هلدینگ داشته، اظهار داشت: با حمایت دکتر علی عسکری و هیئت‌مدیره هلدینگ، این پارک در منطقه آزاد مهران ایجاد خواهد شد که نقش مهمی در اشتغال جوانان منطقه دارد.
حسن بهرام‌نیا تصریح کرد: پارک پتروشیمیایی پلی‌پروپیلن، حداقل دو هزار و پانصد شغل مستقیم و غیرمستقیم در قالب ۹۰ طرح ایجاد خواهد کرد که ۵۰ طرح در فاز اولی و ۴۰ طرح در فاز دوم اجرا خواهد شد.
وی با بیان بهترین نقطه منطقه آزاد مهران توسط دکتر علی عسکری و مسئولان برای احداث این پارک انتخاب شده، ادامه داد: این منطقه این منطقه صفر مرزی ماست و باتوجه‌به اینکه کشور عراق به «کنوانسیون تیر» ملحق شده، صادرات محصول از اینجا تا دریای مدیترانه و بندر لاذقیه به‌سهولت انجام خواهد شد.
استاندار ایلام با تشکر دوباره از دکتر علی عسکری و هلدینگ خلیج‌فارس، خاطرنشان کرد: احداث این پارک از مصوبات سفر اول دکتر رئیسی به استان ایلام بود که با اهتمام هلدینگ خلیج‌فارس، اجرایی می‌شود و منطقه و مردم از موهبت آن بهره‌مند خواهند شد.

تصاویر
  • در مراسم جانمایی پارک پتروشیمیایی در منطقه آزاد مهران مطرح شد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری