طرح های در دست اجرا

طرح ها

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به عنوان بزرگترین مجموعه پتروشیمی در سطح کشور، در راستای توسعه پایدار صنعت معظم پتروشیمی 12 طرح توسعه ای در حوزه تولید محصولات پتروشیمی و تنوع بخشی به سبد محصولات شرکت را در دست اجرا داشته و در این زمینه موفق به کسب رتبه دومین شرکت برتر خاورمیانه گردیده است..

​شرکت پتروشیمی دهدشت

احداث خط لوله انتقال اتیلن غرب(باختر) کشور در تاریخ ۱۳۸۱/۰۵/۰۲ به تصویب هیات دولت رسید . و اجراي خط لوله اتيلن به عهده شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی گذاشته شد.با شروع عمليات اجرايي خط لوله اتيلن و بمنظور توسعه و احداث صنایع پتروشیمی در چارچوب برنامه توسعه اقتصادی کشور ، شرکت پتروشیمی باختر به صورت Holding تاسیس و در تاریخ ۱۳۸۳/۱۱/۱۷ به ثبت رسید ...

درباره پروژه

احداث خط لوله انتقال اتیلن غرب(باختر) کشور در تاریخ ۱۳۸۱/۰۵/۰۲ به تصویب هیات دولت رسید . و اجراي خط لوله اتيلن به عهده شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی گذاشته شد.با شروع عمليات اجرايي خط لوله اتيلن و بمنظور توسعه و احداث صنایع پتروشیمی در چارچوب برنامه توسعه اقتصادی کشور ، شرکت پتروشیمی باختر به صورت Holding تاسیس و در تاریخ ۱۳۸۳/۱۱/۱۷ به ثبت رسید .
براي احداث صنایع تولید مواد پتروشیمی در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم منا طق جنوبي كشور، هیات دولت در تاریخ ۱۳۸۴/۰۶/۰۴ احداث چهار واحد جدید در مناطق جنوبي كشور را تصويب كرد.
كه با الحاق پتروشيمي گچساران به اين چهار طرح بنام پتروشيمي هاي خط دنا ناميده شدند.خط دنا از يك واحد الفين گچساران و چهار واحد توليد پلي اتيلن(HDPE ) بنامهاي شركت صنايع پتروشيمي دهدشت ،ممسني ،كازرون و بروجن تشكيل شده است.
در سفر استانی نايب رئيس مجلس جناب آقاي مهندس باهنر به استان كهكيلويه و بوير احمد در تاريخ ۱۳۸۶/۰۱/۲۰ كلنگ احداث یک واحد تولید پلی اتیلن سنگین به ظرفیت ۳۰۰۰۰۰ تن در سال در شهرستان دهدشت زده شد و بلا فاصله در تاريخ ۱۳۸۶/۰۱/۲۸ شرکت پتروشيمي دهدشت به صورت سهامی خاص تأسیس و به ثبت رسید.
كه در تاريخ ۱۳۸۶/۱۰/۱۹ نام شركت به پليمر دهدشت تغيير يافت .

سپس در تاريخ ۱۳۸۸/۱۱/۰۳ شركت صنايع پتروشيمي دهدشت به صورت سهامي عام تاسيس و صد در صد سهام شركت پليمر دهدشت به اين شركت منتقل شد . این شرکت مجری احداث يك واحد تولید پلی اتیلن سنگین در شهر ستان دهدشت مي باشد ، هدف از اجرای آن در مرحله اول تولید مواد اولیه پلی اتیلن سنگین برای تامین نیاز بازارهای داخلی و تغذیه صنایع پایین دستی و در مرحله بعد صادرات محصول به بازارهای جهانی میباشد.
با مطالعات انجام شده توسط مشاور جهت مكان يابي وپس از انتخاب مكان مناسب ، زمين طرح به مساحت ۱۰۲ هكتار در منطقه صحراي كلاچو خريداري گرديد.كه بلا فاصله نسبت به يكپارچه سازي زمين اقدام وسند رسمي جهت احدا ث كارخانه در تاريخ ۱۳۸۷/۱۱/۱۷ اخذ گرديد

​شرکت پتروشیمی دهدشت
تصاویر
  • ​شرکت پتروشیمی دهدشت

نام مدیر عامل : محمد شکری

مدرک تحصیلی : کارشناسی ارشد شیمی تجزیه

سوابق :

-مدیر عامل( شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت)
-مدیر اجرائی( شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت)
-رئیس خدمات فنی( پتروشیمی اروند)
-معاون بازرگانی( پتروشیمی اروند)

نام مدیر روابط عمومی : غزل آقابابایی

مدرک تحصیلی : کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی–علوم تحقیقات تهران

سوابق :

-سرپرست روابط عمومی صنایع پتروشیمی دهدشت از 1401 تا کنون
-کارشناس برنامه ریزی صنایع پتروشیمی دهدشت از 1402 تا کنون
-رئیس دفتر مدیر عامل پتروشیمی دهدشت-از 1397 تا 1401
-کارشناس بازرگانی شرکت پاک شیمی از 1396 تا 1397
-کارشناس فروش خارجی فرش مهستان  از 1394 تا 1396

نوع پروژه
توليد پلي اتيلن(HDPE )
مختصات پروژه
محل پروژه
شهرستان دهدشت
مجری پروژه
شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت
هدف پروژه
پلي اتيلن سنگین (HDPE )
اطلاعات تماس

آدرس مجتمع

کهگیلویه و بویر احمد، دهدشت، جاده دهدشت، قلعه رئیسی، صحرای کلاچو، سایت پتروشیمی دهدشت

کدپستی

7571376182

تلفن

07432253522

نمابر

07432253522

آدرس دفتر مرکزی

تهران، میدان شیخ بهائی، ضلع شمال غربی میدان، پلاک 18، ساختمان رایان ونک، طبقه سوم، واحد 307، پتروشیمی دهدشت

کدپستی

1993873111

تلفن

02186092988- 02186092955

نمابر

02186092188

تلفن روابط عمومی

02186092988

نمابر روابط عمومی

02186092188

آدرس وب‌سایت

https://www.dpi-co.ir/

Email

info@dpi-co.ir