. گزارش مجمع‌عمومی شرکت کود شیمیایی اوره لردگان

گزارش مجمع‌عمومی شرکت کود شیمیایی اوره لردگان

 

پرسش و پاسخ در خصوص افزایش سرمایه پتروشیمی لردگان/  درصد محصولات صادراتی این پتروشیمی و  زمان راه‌اندازی رسمی در مجمع عمومی عادی سالیانه شلرد

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کود شیمیایی اوره لردگان اعلام شد این شرکت که به زودی افتتاح رسمی خواهد شد، در پی سوال سهامداران در خصوص انجام افزایش سرمایه ، مدیر عامل شرکت اعلام نمود که  بنا به ضرورت موضوع افزایش سرمایه در نیمه دوم سال در دستور کار قرار خواهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مجمع عمومی سالیانه پتروشیمی‌لردگان با حضور ارکان مجمع در شهرکرد برگزار شد.
در این مجمع مدیرعامل پتروشیمی لردگان با ارایه گزارش عملکرد این پروژه به مجمع از راه‌اندازی این مجتمع در آینده بسیار نزدیک که موجب درآمدزایی و سوددهی خواهد شد خبر داد.
محسن محمودی در این مجمع در پاسخ به سوالی درباره
درصد فروش داخلی و خارجی محصولات شرکت کود شیمیایی اوره لردگان  گفت: درصد سهمیه فروش داخلی و صادراتی توسط مراجع ذیربط انجام می گردد و پیش بینی می شود که ۸۰ درصد فروش ما صادراتی است. همچنین قیمت اوره صادراتی کشور در حال حاضر بر اساس قیمت پایه جهانی در حدود هر تن ۲۰۰ دلار است که بسته به قیمت حمل ممکن است کمی تغییر کند. از سوی دیگر قیمت گذاری داخلی در دست بخش نظارتی دولتی است.
وی درباره تعهد فروش محصولات به چین نیز اظهار داشت: در قراردادهای فاینانس که شرکت کود شیمیایی اوره لردگان با چین امضا کرده، متعهد به انجام  صادرات محصول تنها به کشور چین نمی باشد. ممکن است این شرکت بر اساس تصمیم‌گیری‌هایش چین را نیز به عنوان یک خریدار در تعاملاتش داشته باشد اما تعهدی تنها برای فروش به چین ندارد.
وی افزود: در پی سوال سهامداران مبنی بر اینکه آیا برنامه ای برای تغییر بازار شرکت مطرح هست و یا نه ؟ اظهار شد همواره نوع بازار برای شرکتها بدلایل متعدد حائز اهمیت می باشد و این شرکت برنامه ریزی‌هایی برای خروج از بازار پایه و ورود به بازار بالاتر را دارد که پس از بررسی‌ها و تغییرات لازم در بحث فروش، سرمایه، سود عملیاتی و فاکتورهای دیگر که لازمه انجام چنین کاری است  در اولین فرصت ممکن این کار را انجام می‌دهد.
محمودی با تاکید بر اینکه اصلاح ساختار مالی شرکت در حال انجام است، درباره افزایش سرمایه شلرد، گفت:  افزایش سرمایه  در مرحله اول در دستور هیئت مدیره قرار خواهد گرفت و پس از تهیه طرح توجیهی احتمالا  در نیمه دوم سال پس از اخذ مصوبه مجمع عمومی محقق خواهد شد.
در این مجمع صورت‌های مالی مورد تصویب قرار گرفت.

30 تیر 1399
گزارش مجمع‌عمومی شرکت کود شیمیایی اوره لردگان