. شفاف سازی درباره انتصاب مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس

شفاف سازی درباره انتصاب مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس

 

پیرو مطرح شدن برخی انتقادات و ابهامات پیرامون انتصاب دکتر عبدالعلی علی عسگری به سمت مدیرعاملی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، به رسم پاسخگویی و شفاف شدن افکارعمومی درباره چرایی این انتصاب توضیحاتی ارائه می‌شود: 

- عمده نقدهای مطرح شده درباره انتصاب آقای علی عسگری ناظر به‌عدم تناسب تحصیلات و سوابق ایشان با مسئولیت جدید است در حالی که با نگاهی به مدارک تحصیلی و دانشگاهی وی مشخص میشود که اتفاقا تحصیلات ایشان با مسئولیت جدید مرتبط است. علی عسکری دارای مدارک تحصیلی عالی مهندسی برق-الکترونیک از از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تهران و دکترای مهندسی صنایع – سیستم بهره وری از دانشگاه علم و صنعت است. 
- درباره سوابق کاری آقای علی عسگری نیز موارد قابل توجه از مدیریت کلان در عرصه‌های اقتصادی، صنعتی و مالی دیده میشود. ایشان مسئولیت‌های جدی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از جمله در زمینه تحقیق و راه‌اندازی خطوط تولید نیازهای دفاعی در حوزه‌های مختلف از جمله مدیریت گروه صنایع تسلیحات دریایی، صنایع خودکفایی ناحیه تهران و مدیریت مجتمع صنعتی شهید حسن باقری را تجربه کرده است. همچنین در تجربه مدیریتی ایشان، سازمان‌های مهم اقتصادی از جمله بنیاد تعاون سپاه، فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه دیده می‌شود. 
- یکی دیگر از ویژگی‌های جناب علی عسگری، تجربه مدیریت کلان و ملی است. ایشان بواسطه در اختیار داشتن مسئولیتهای ملی و به تبع آن حضور در جایگاه‌های عالی تصمیم‌گیری از جمله هیات دولت اندوخته مناسبی برای مدیریت بزرگترین و حساس‌ترین هلدینگ اقتصادی و صنعتی کشور در اختیار دارد. 
- انتصاب جناب علی عسگری به سمت مدیرعاملی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس توسط هیات مدیره این شرکت که از قضا بزرگترین شرکت بورسی کشور با سهامداران انبوه و تراز مالی و سود و زیان شفاف است در فرآیندی قانونی و شفاف صورت گرفته و از دید هیات مدیره، این انتخاب بر مبنای تخصص، تعهد و شایستگی انجام شده است و با توجه به حضور این شرکت در بورس و شفاف بودن تراز مالی، به راحتی می‌توان در زمان معین درباره عملکردها قضاوت کرد.

22 دی 1400
شفاف سازی درباره انتصاب مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس