. درخشش شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس در تازه‌ترین رتبه بندی IMI-100

درخشش شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس در تازه‌ترین رتبه بندی IMI-100

درخشش شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس در تازه‌ترین رتبه بندی IMI-100

از رتبه‌سوم‌نوری در صادرات در بین شرکت‌های برتر ایران تا رتبه‌های پارس و مبین در شاخص‌بهره‌وری کل‌عوامل


جدیدترین رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران در حالی اعلام شد که هلدینگ خلیج فارس علاوه بر کسب عناوین متعددی برترین شرکت ایرانی، شرکت پیشرو، بالاترین رتبه فروش، صادرات، سودآوری و‌ ارزش افزوده در این رده‌بندی با درخشش شرکت‌های تابعه خود درشاخص‌های مختلف، توانست افتخارات متعددی را به نام بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور ثبت کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، در این رتبه‌بندی شرکت پتروشیمی نوری موفق به کسب  لوح شرکت برتر صادرات گرا و همچنین رتبه ۱۳ از نظر میزان درآمد فروش در بین صد شرکت برتر کشور و چهار رتبه صعود نسبت به دور قبل شود. 
شرکت پتروشیمی نوری توانسته است در سال۱۳۹۸ بیشترین میزان فروش و صادرات را در بین مجتمع های پتروشیمی کشور داشته باشد و با یک میلیارد و‌۱۸۸ میلیون دلار صادرات، توانست در رتبه سوم شرکت‌های برتر ایران از نظر میزان صادرات و ده پله بالاتر از سال گذشته و همچنین بالاتر از شرکت‌هایی نظیر صنایع ملی مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان و بعد از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت پالایش نفت بندر عباس قرار گیرد.
پتروشیمی پارس از دیگر شرکت‌های تابعه این هلدینگ، در این رده‌بندی نه تنها رتبه اول از نظر شاخص بهره‌وری کل‌ عوامل را در بین شرکت‌های گروه فرآورده‌های نفتی از آن خود کرد که در رتبه فروش هم با ۱۶۵ هزار و ۵۰۲ میلیارد ریال فروش‌، با سه رتبه صعود نسبت به سال گذشته به رده ۲۴ فروش در بین شرکت‌های ایرانی دست یافت.
شرکت مبین انرژی خلیج فارس هم‌ نه‌تنها توانست به رتبه دوم در شاخص بهره وری کل عوامل در گروه انرژی دست یابد که با ۷۵ هزار و ۳۵۳ میلیون ریال فروش به‌رتبه‌۳۸ فروش دست یافت.
شرکت پلیمر آریا ساسول‌نیز در این رده‌بندی با ثبت ۹۸ هزار و ۷۹۱ میلیون ریال فروش به رتبه ۳۴ فروش دست یافت.
همچنین شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با فروش ۷۱ هزار و ۳۸۶ میلیون ریال محصول در سال ۹۸، با ۹ رتبه‌رسد نسبت به سال گذشته به رده چهلم این رده‌بندی در فروش در بین صد شرکت برتر ایران دست یافت.

26 بهمن 1399
درخشش شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس در تازه‌ترین رتبه بندی IMI-100