شماره: 1197
1403/03/19
مبین انرژی خلیج فارس، پرچمدار‌ عدم آلایندگی در منطقه پارس جنوبی شد
مبین انرژی خلیج فارس، پرچمدار‌ عدم آلایندگی در منطقه پارس جنوبی شد

شرکت مبین انرژی خلیج فارس با عدم آلایندگی محیط‌ زیست برای یازدهمین سال متوالی، پیشگام در حفاظت از محیط زیست و پرچمداری صنعت پاک و سبز در پارس جنوبی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مبین انرژی خلیج فارس، این‌ شرکت همانند سنوات گذشته به دلیل رعایت کامل الزامات زیست محیطی و عدم انتشار آلاینده‌ها، در سال ۱۴۰۲ نیز موفق به دریافت نامه عدم حضور در لیست واحد‌های آلاینده از اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر شده و برای یازده سال متوالی قطب یوتیلیتی‌ عسلویه تعهد خود به حفظ محیط زیست، اثبات کرده است.

مبین همواره در کنار تولید انرژی پایدار، به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی نیز توجه ویژه‌ای داشته است.

این مجموعه با استفاده از فناوری‌های نوین، تجهیزات پیشرفته و تعهد کارکنان، تلاش می‌کند تا از انتشار هرگونه آلاینده به محیط زیست جلوگیری کند.


مبین چگونه به این دستاورد زیست‌محیطی چشمگیر دست یافته است؟
۱. بهره‌گیری از سیستم های پایش آنلاین و کنترلی به روز باعث شده که تولید انرژی، با رعایت استانداردهای محیط زیستی صورت پذیرد.

۲. فرآیندهای زیست‌محیطی بهینه؛مهندسان مبین با طراحی و اجرای فرآیندهای زیست‌محیطی بهینه، و استفاده مجدد از منابع، میزان مصرف آب و سوخت را کاهش داده و در نتیجه، انتشار آلاینده‌ها و رد پای کربن را به حداقل رسانده‌اند.
۳. توجه به احیای محیط زیست؛ مبین فراتر از تعهدات قانونی خود، در فعالیت‌های احیای محیط زیست نیز مشارکت فعال دارد.

این شرکت با اجرای پروژه‌های حمایت از گونه در خطر انقراض لاکپشت منقار عقابی و احیای منابع طبیعی، پاکسازی سواحل و اجرای پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی در راستای حفظ تعادل اکولوژیکی منطقه گام‌های موثری برداشته است.
 یازدهمین سال عدم آلایندگی، نشان‌دهنده مسئولیت اجتماعی بالای مبین و تعهد راسخ این شرکت به حفظ محیط زیست برای نسل‌های آینده است.
مبین با تلفیق دانش فنی روز دنیا و احترام به محیط زیست، الگویی برای توسعه پایدار درصنعت کشور به شمار می‌رود.

حق انتشار محفوظ است ©