شرح خبر
گرامیداشت پنجمین سالروز عرضه سهام صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بورس تهران
بازگشایی معاملات امروز یکشنبه مورخ 26 فروردین ماه بورس تهران، در قالب مراسمی نمادین و با حضور مدیران صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) برگزار شد و زنگ آغاز معاملات به صدا درآمد. گرامیداشت پنجمین سالروز عرضه سهام صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بورس تهران

در مراسمی نمادین به مناسبت پنجمین سالروز عرضه سهام صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بورس اوراق بهادار تهران، اعلام آغاز معاملات به آقای جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس سپرده شد تا با نواختن زنگ معاملات، دادوستد سهام در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شود.

این مراسم نمادین که در بورس­ های مطرح دنیا نیز مرسوم است، در روزها و مناسبت­ های خاص به ناشران و اعضای بورس اجازه می­ دهد تا در بازگشایی بازار مشارکت داشته باشند.

بورس اوراق بهادار تهران نیز با هدف تعامل بیشتر با ناشران پذیرفته شده و یادآوری ارتباط و تعامل ناشر با بازار سرمایه اقدام به برگزاری این مراسم کرده است.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس با سرمایه 50 هزار میلیارد ریال و با ارزش بازار 277 هزار میلیارد ریالی بزرگترین شرکت حاضر در بورس از نظر ارزش بازار با سهم 7 درصدی از کل بازار  محسوب می شود. این شرکت با نماد فارس در بخش « ساخت مواد شیمیایی و محصولات شیمیایی»، گروه «ساخت مواد شیمیایی اساسی» طبقه ی « ساخت مواد شیمیایی اساسی به جز انواع کود و ترکیبات ازت» از تاریخ 27 فروردین 92 در فهرست نرخ های بازار دوم بورس فعال است.

گفتنی است در پایان این مراسم لوح یادبود سالروز عرضه سهام در بورس به معاون مالی و اقتصادی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اهدا شد.

لازم به ذکر است پس از مراسم نمادین نواختن زنگ معاملات، نشست خبری با اصحاب رسانه مربوط به سالروز عرضه سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در محل سالن کنفرانس بورس تهران برگزار شد و به سوالات خبرنگاران به طور مبسوط پاسخ گفته شد.

 
تاریخ: 1397/01/26
تعداد بازدید: 125
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//