شرح خبر
مدیرعامل پتروشیمی بندر امام مطرح نمود:
تحول در پتروشیمی بندر امام با راه اندازی طرح های جدید توسعه ای مدیرعامل پتروشیمی بندر امام مطرح نمود:

مدیر عامل پتروشیمی بندر امام خمینی بیان کرد: مناقصه واحد الفین یک میلیون تنی اتان کراکر پتروشیمی بندر امام خمینی در مراحل پایانی است و کنسرسیوم برنده مناقصه تا پایان سال جاری معلوم خواهد شد. رضا امیری در مورد پروژه های پایه ‌ای و اساسی که این مجتمع برای بهینه سازی تولید در سال 96 آغاز کرده است، گفت: تولید در سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 5 درصد رشد داشته که نشان از تمرکز ما روی بحث تولید و تامین مناسب‌ تر خوراک NGL است هم چنین طرح تصفیه خانه مرکزی برای بازیافت روزانه 30 هزار متر مکعب آب در حال ساخت است پروژه دیگر تغییر فرایند واحد کلرآلکاریک است که سال گذشته از مدار خارج شده است و قرارداد آن برای تغییر فرایند و اجرای فاز دوم امضا شده و امیدواریم تا 26 ماه آینده به نتیجه برسد.
وی افزود: طرح دیگر طرح مطالعاتی افزایش ظرفیت واحد MTBE است که دارای ظرفیت اسمی 500 تنی است و ما بیشتر از 362 هزار تن تولید داشته ایم و امیدواریم بعد از رفع محدودیت ها صد در صد ظرفیت آن تولید کنیم.
امیری درمورد دیگر پروژه‌ های توسعه ای پتروشیمی بندر امام، گفت: طرح تامین خوراک NGL 3200 که توسط هلدینگ خلیج فارس سرمایه‌ گذاری شده است به همراه واحد الفین یک میلیون تنی اتان کراکراز پروژه‌ های توسعه ای است و امیدواریم تا پایان سال جاری برنده مناقصه اتان کراکر مشخص شده و کار آغاز شود تا شاهد تحولی بزرگ در تامین خوراک باشیم.
مدیرعامل پتروشیمی بندر امام خمینی درمورد طرح های تکمیل کننده زنجیره ارزش پتروشیمی نیز اظهار کرد: در عرصه محصولات میانی صنعت پتروشیمی هم طرح هایی در دست مطالعه داریم ما در فاز اول واحد پایین دست اتیلن یعنیMEG را در نظر داشتیم اما با توجه به تغییرات بازار در حال مطالعه مجدد روی واحد‌ های دیگری در صنایع میان دست پتروشیمی هستیم.
امیری در مورد برنامه جذب سرمایه گذاری های خارجی در طرح های پتروشیمی بندر امام گفت: پروژه الفین اتان کراکر EPECF است یعنی فاینانس نیز در آن دیده شده است حال آن که بحث فاینانس از سوی کره جنوبی، چین، ژاپن یا اروپا تامین شود مسئله ای است که بعد از مشخص شدن کنسرسیوم برنده مناقصه قابل مذاکره است.
تاریخ: 1396/10/12
تعداد بازدید: 204
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//