شرح خبر
مانور دور میزی مدیریت بحران درشرکت پتروشیمی شهید تندگویان
مانور دور میزی مدیریت بحران پدافند غیرعامل درپتروشیمی شهید تندگویان برگزارشد. مانور دور میزی مدیریت بحران درشرکت پتروشیمی شهید تندگویان

درابتدای این مانور که در تاریخ 96/08/30 و درسالن کنفرانس شرکت با حضور جمعی از مدیران شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ، سازمان منطقه ویژه اقتصادی وشرکت های پتروشیمی منطقه برگزار گردید پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی ، حسن تقوی گنجی مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان ضمن خیر مقدم به حاضران و عرض تسلیت به مناسبت حادثه اسفناک زلزله در استان کرمانشاه گفت : با توجه به وقوع حوادث درصنعت بهترین راه برای آمادگی و مقابله با این حوادث، برگزاری مانورهای متعدد است که باعث می شود افراد درهنگام حادثه به نحو مطلوبتری با وظایف خود آشنایی داشته و با عکس العمل مناسب در شرایط بحران ، خطرات و خسارت ها را تا حد زیادی کاهش دهند. وی دربخش دیگری از سخنان خود ابراز امیدواری کرد که درآینده ای نزدیک زمینه و شرائط لازم برای برگزاری مانورهای منطقه ای فراهم شود تا سطح هماهنگی بین شرکت های منطقه برای مقابله با خطرات احتمالی افزایش یابد.

درادامه برنامه نفرات صحنه حادثه و ستاد مدیریت بحران معرفی و مانور دورمیزی براساس سناریوی فرضی اجراء گردید. پس از اجرای مانوردورمیزی ، آقای سید امیرشهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به جدیت قابل قبول این مانور گفت : عدم توجه به حوزه ایمنی و یا ایمنی فرآیندباعث به وجود آمدن حادثه می شود که با دقت و ملاحظه بیشترمی توان تاحدود زیادی جلوی این حوادث را گرفت. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابعاد مختلف سناریوی این مانور گفت : سلامتی نیروی انسانی درتمام حوادث اولویت نخست مدیریت بحران است و بحث دیگری که باید درکنترل آن دقت داشت مدیریت افکار عمومی و جلوگیری از فضا سازی های منفی یا شایعه درفضای رسانه ای است که دراین مانوربه خوبی تمرین شد.

فرمانده ارشد HSE ، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منطقه ویژه در پایان سخنانش با تقدیر و تشکراز مدیریت پتروشیمی شهید تندگویان گفت :تداوم مانورهای مشابه درمجتمع های مختلف، ضریب آمادگی ما را برای مقابله با خطربالا ترمی برد و درهمین راستا و به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر بین شرکت های منطقه درحال برنامه ریزی جهت برگزاری مانور سراسری درکل منطقه هستیم که سعی می کنیم آنرا تا پایان سال 96 طراحی و اجراء نماییم .دربخش آخر برنامه آقای جدی مشاور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل کشور نیز ضمن مثبت ارزیابی نمودن مانور اجراء شده گفت : درهنگام وقوع حادثه تبدیل مدیریت عادی به مدیریت بحران از اهمیت ویژه ای برخورداراست و اگر این کاربه نحو مطلوبی انجام شود خسارت و تلفات به حداقل ممکن می رسد و یکی از راه های رسیدن به این آمادگی برگزاری مانورهای متعدد درشرکت ها است . وی همچنین گفت : تمرین و توجه به نقش های خود و دیگران و تجزیه و تحلیل آنها یکی از راه های موثر برای مقابله مناسب و اساسی با بحران است که امیدوارم با همراهی و همکاری مسئولین شرکت ها شاهد برگزاری مانورهای متعدد درمجتمع ها باشیم.

قابل ذکراست پتروشیمی شهید تندگویان بزرگترین تولید کننده محصولات استراتژیک ( PTA ) و پلی اتیلن ترفتالات (PET) درکشور می باشد که به منظور آمادگی نیروهای خود جهت مقابله با حوادث علاوه براجرای دوره های آموزشی مختلف ، مانورهای متعدد را نیز درطول سال برگزار می نماید.

تاریخ: 1396/09/04
تعداد بازدید: 61
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//