شرح خبر
برای اولین بار در ایران انجام می شود
آغاز پروژه استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند در شرکت پتروشیمی نوری برای اولین بار در ایران انجام می شود
 

برای اولین بار در ایران انجام می شود

آغاز پروژه استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند در شرکت پتروشیمی نوری

 

پروژه بزرگ استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند (PSM) ، برای اولین بار در ایران  و در راستای ارتقای سطح ایمنی فرآیند شرکت پتروشیمی نوری ، از تاریخ یکشنبه 14 آبان ماه 1396 در این مجتمع آغاز بکار نمود.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی نوری ، پروژه استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند تحت مشاوره شرکت Risktec انگلستان که زیر مجموعه شرکت TUV Rheinland آلمان می­باشد، در مدت 3 سال ، در این شرکت اجرا خواهد شد.

لازم به توضیح است که بر اساس نتایج ارزیابی فنی بازرگانی انجام شده بیم 19 شرکت بین المللی حاضر در مناقصه شرکت ICARO ایتالیا جهت انجام مطالعات HAZOP/SIL   و شرکت Risktec انگلستان جهت اجرای پروژه PSM در مجتمع پتروشیمی نوری انتخاب گردیده اند.

بنابراین گزارش ، در این پروژه بسیار مهم ، که به طور رسمی و با حضور نمایندگان شرکت Risktec  آغاز شد ، بیش از 55 نفر از مدیران و کارشناسان شرکت پتروشیمی نوری از واحدهای HSE، خدمات فنی، بهره برداری، منابع انسانی، تعمیرات، پژوهش و فناوری، امور حقوقی و پیمان­ها، روابط عمومی و امور بازرگانی بصورت مستمر و موثر حضور خواهند داشت .

 هدف از استقرار این سیستم در مجتمع پتروشیمی نوری ، شناسائی، ارزیابی و کنترل مداوم خطرات و ریسک­های مرتبط با فرآیند تولید و تلاش در جهت جلوگیری از وقوع رویدادهای مرتبط با فرآیند می­باشد.

این در حالی است که در راستای استقرار پروژه PSM ، تکمیل و به روز آوری مطالعات ایمنی فرآیند،
پروژه های
HAZOP، SIL Classification و SIL Verification توسط شرکت ایتالیایی ICARO در مجتمع پتروشیمی نوری اجرا شده است و پروژه­های Quantitative Risk Assessment و Emergency Response Planning نیز توسط شرکت Risktec در حال انجام می باشد .

شایان ذکر است استاندارد سیستم مدیریت ایمنی فرآیند اولین بار در سال 1991 و توسط سازمان OSHA آمریکا معرفی و پس از آن مدل­های مختلفی جهت استقرار این سیستم پیشنهاد گردید ، که در حال حاضر بهترین و کامل­ترین راهنمای استقرار PSM، مدل 20 عنصری CCPS می­باشد که دارای 4 رکن اصلی : تعهد به ایمنی فرآیند، درک خطرات و ریسک، مدیریت ریسک و یادگیری از تجربیات است .

 

 

 

تاریخ: 1396/08/14
تعداد بازدید: 113
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//