پتروشيمي ايلام در مسير توسعه
1394/07/21 پتروشيمي ايلام مجتمعي است كه مانند بسياري از طرح هاي ناتمام پتروشيمي در ميانه راه متوقف مانده بود و خريد سهام پترول توسط هلدينگ خليج فارس جان دوباره اي به اميدهاي اين مجتمع در منطقه غرب كشور داده است.

  مديرعامل هلدينگ خليج فارس طي ماههاي گذشته چندين بار به اين شهر سفر كرده و برنامه هاي تدوين شده براي توسعه هرچه سريع تر اين شركت به ويژه اجراي واحد الفين آن را به دقت زير نظر گرفته است.

ارزيابي ديدگاههاي عنوان شده از سوي تعدادي از همكاران اين شركت حكايت از آن داشت كه از انتقال اين مجتمع به مجموعه شركت هاي تحت مديريت هلدينگ خليج فارس فعاليت ها و شرايط اين مجتمع به گونه اي كاملا محسوس تغيير پيدا كرده و عملا حكايت از آن دارد كه فعاليت هاي اجرائي آن در قالب فرايند مديريتي جديد و تعريف شده اي در حال شكل گيري است. به تعبير يكي از مديران مهم ترين مشكلي كه پتروشيمي ايلام را دچار مشكلات عديده و تاخير هاي طولاني كرده بود را بايد در بخش مديريتي و مشخص كردن مسئوليت هريك از واحدها به ويژه در ارتباط با پيمانكاران حاضر در  آن جستجو كرد. 

نگاه اكثر مردم و مسئولين ايلام به پتروشيمي اين شهر كمك موثر به كارآفريني و اشتغال جوانان است. انتظار گسترده اي كه در هر منطقه نسبت به صنعت پتروشيمي وجود دارد. ولي كمتر به اين نكته توجه مي شود كه نقش اصلي صنعت پتروشيمي هنگامي تحقق مي يابد كه در كنار آن صنايع تكميلي يا آنچه از آن تحت عنوان صنايع پائين دست ياد مي شود تشكيل و توسعه پيدا كند.

شرايط حال حاضر پتروشيمي ايلام به گونه اي است كه واحد اتيلن آن در قالب فاز اول اين مجتمع  به بهره برداري رسيده، واحد الفين آن در قالب فاز دوم آن هم اكنون از پيشرفت مناسبي برخوردار است.

ايلام قطب صنعتي آينده منطقه غرب كشور

مهندس نژادسليم مديرعامل هلدينگ خليج فارس در يكي از بازديدهاي خود از اين مجتمع به موضوعي اشاره كرد كه مي تواند تمام مسئولين استان ايلام را مورد خطاب داشته باشد. وي اظهار داشت ايلام بايد به قطب صنعتي كشور بدل شود. از اين رو بايد همه ما تمام سعي خود را در اين راستا به كار گيريم. به اعتقاد آقاي نژادسليم استان ايلام شرايط مناسب براي تبديل شدن به يكي از قطب هاي صنعتي منطقه را در اختيار دارد و كاركنان اين مجتمع اگر مي خواهند پتروشيمي ايلام را در اسرع وقت به بهره برداري و توليد كامل برسانند بايد با تمام توان و روحيه اي خستگي ناپذير هرآنچه در توان دارند را ه كار بگيرند. وي بر اين نكته داشت اين مجتمع مال شماست و اگر مي خواهيد شاهد رشد و توسعه آن باشيد بايد با تمام وجود تلاش كنيد.

اميد كه با همت و تلاش كاركنان زحمتكش اين مجتمع، مجموعه مديريت و مديرعامل خوشنام و پرتلاش اين مجموعه و همراهي و همدلي تمامي مسئولين شهر و استان شاهد توسعه اين واحد ارزش آفرين پتروشيمي و به دنبال آن توسعه منطقه ايلام و شناخته شدن آن به عنوان يكي از قطب هاي صنعتي كشور در آينده نزديك باشيم.

 

پتروشيمي ايلام در مسير توسعه
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به شركت پتروشيمي خليج فارس مي باشد.
Powered by DorsaPortal