شرح خبر
مشارکت پتروشیمی های مبین و فجر در تولید برق کشور
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، اظهار کرد: مجتمع‌های پتروشیمی فجر و مبین در ماهشهر و عسلویه به شبکه برق کشور در پاسخگویی به نیازهای موجود کمک می‌کنند. مشارکت پتروشیمی های مبین و فجر در تولید برق کشور

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ، درباره تعامل صنعت پتروشیمی با وزارت نیرو برای تامین برق کشور و گذر از پیک تابستان، اظهار کرد: مجتمع‌های پتروشیمی فجر و مبین در ماهشهر و عسلویه به شبکه برق کشور در پاسخگویی به نیازهای موجود کمک می‌کنند.

هوشنگ فلاحتیان با قدردانی از پتروشیمی‌های فجر و مبین برای کمک به شبکه سراسری برق، گفت: صنعت پتروشیمی حدود 100 تا 200 مگاوات به شبکه برق کمک کرده است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که وزارت نیرو نیاز به تامین برق بیشتر داشته باشد، براساس اعلام پتروشیمی های فجر و مبین این شرکت ها ی پتروشیمی به وزارت نیرو کمک می‌کنند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به همکاری صنعت پتروشیمی و وزارت نیرو برای افزایش ظرفیت برق شبکه، تا اواخر شهریورماه، گفت: صنعت پتروشیمی در نقاط مختلف کشور از برق شبکه سراسری استفاده می‌کند و در تابستان امسال پتروشیمی ها از نظر تامین برق مشکلی نداشته اند.

فلاحتیان درمورد میزان برق دریافتی مجتمع‌های پتروشیمی گفت: تعداد مجتمع‌هایی که از شبکه برق می‌گیرند زیاد است؛ برخی از مجتمع‌ها از مولدهای اضطراری برای تامین برق استفاده می‌کنند و برخی نیز از شبکه برق دریافت می‌کنند که میزان آن بین 30 تا 70 مگاوات به تناسب حجم تولید و ظرفیت کارخانه ها متفاوت است.

فلاحتیان افزود: با تلاش تمام مسئولان در وزارتخانه های نیرو و نفت امسال تولید پایدار برق همچنان با هدف تامین نیاز صنایع و نیز بخش های خانگی و تجاری استمرار خواهد داشت .

تاریخ: 1396/05/11
تعداد بازدید: 68
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//