شرح خبر
ورود برج جداسازی برش سبک به شرکت پتروشیمی نوری
برج T-9701 پروژه LTE SPLITTING شرکت پتروشیمی نوری پس از چهار ماه و با گذر از مسیرهای صعب العبور و بسیار دشوار ، از محل ساخت تا مقصد ( اراک به عسلویه ) روز جمعه ششم مردادماه سال جاری ، وارد این مجتمع گردید. ورود برج جداسازی برش سبک به شرکت پتروشیمی نوری

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی نوری ، این شرکت، در پروژه جداسازی برش سبک خود ، بمنظور حمایت از تولیدات داخلی ، بیش از 80 درصد تجهیزات مورد نیاز پروژه را از منابع داخلی تامین نموده است. از آن جمله می توان  به برج صد تُنی  T-9701 با ارتفاع 45 متر اشاره نمود. این برج تقطیر، توسط شرکت "مصنوعات فلزی سنگین" ساخته شده و عملیات انتقال آن از اراک به عسلویه با توجه به ترافیکی بودن محموله، حدود چهار ماه بطول انجامید.

این در حالی است که در این پروژه که بصورت EPC و توسط مشارکتی از پیمانکاران ایرانی "شرکت مهندسی مشاوران سازه" و "شرکت سازه پاد تهران" در حال اجرا می باشد، کلیه مبدلهای حرارتی از "شرکت ماشین سازی اراک"، ظروف و مخازن تحت فشار، از شرکت "سازه های فلزی شهریار" ، سینی های برج تقطیر از شرکت "پنتان شیمی" و حدود 700 عدد شیر صنعتی دستی توسط شرکت "پترو فجر مرکزی"  تأمین شده است .

شایان ذکر است پروژه جداسازی برش سبک با هدف تبدیل برش سبک ( LTE ) به دو محصول با ارزش HLTE و LLTE از ابتدای مهرماه سال 94 با هزینه ای بالغ بر 600 میلیارد ریال در مجتمع پتروشیمی نوری آغاز شد. با بهره برداری از این پروژه، علاوه بر ایجاد ارزش افزوده مناسب، امکان فروش محصول HLTE با کشتی فراهم گردیده و ضمن بدست آوردن مشتریان جدید (علاوه بر شرکت پتروشیمی جم)‏، تولید این مجتمع به ظرفیت اسمی خود خواهد رسید.

امید آنکه صنعت گران پر تلاش کشورمان از فرصت موجود در جهت ارتقا کیفیت محصولات خود بیش از پیش بهره برده تا بتوانند در بازار داخلی کشور و پروژه های منطقه ویژه انرژی پارس حضور فعال داشته باشند .

 

تاریخ: 1396/05/09
تعداد بازدید: 116
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//