مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری :
رکورد تولید در بزرگترین مجتمع آروماتیک پتروشیمی ایران شکسته شد مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری :

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری از ثبت رکورد جدید تولید در بزرگترین مجتمع آروماتیک ایران در طول سه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در این مدت تولید به حدود 108 درصد ظرفیت اسمی رسیده است.

مهندس «تقی صانعی» با اشاره به ثبت رکورد جدید تولید در پتروشیمی نوری به عنوان بزرگترین مجتمع آروماتیک صنعت پتروشیمی ایران، گفت: در سه ماهه نخست امسال تولید به حدود 108 درصد ظرفیت اسمی رسیده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری با اعلام اینکه تولید با 108 درصد ظرفیت اسمی یک رکورد جدید در پتروشیمی نوری است، تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال  تولید این مجتمع به حدود یک میلیون و 250 هزار تن رسیده که حدود 65 درصد محصولات تولیدی صادر شده و مابقی به منظور تامین نیاز صنایع تکمیلی پتروشیمی در بازار داخلی عرضه شده است.

  همزمان با ثبت رکورد جدید تولید، در طول چند هفته گذشته تاکنون طرح جداسازی برش سبک پتروشیمی نوری به عنوان بزرگترین مجتمع آروماتیک صنعت پتروشیمی ایران و با هدف تفکیک و تولید دو محصولLLTE وHLTE آماده بهره‌برداری رسمی شده است.

فرآوردهLTE  یکی از محصولات جانبی پتروشیمی نوری بوده که به دلیل داشتن ترکیبات سبک در مخازن تحت فشار (مخازن کروی) نگهداری می‌شود و قابلیت بارگیری با کشتی‌های معمولی را ندارد و با توجه به محدودیت دریافت آن، مخازن ذخیرهLTE  پتروشیمی نوری در بیشتر ایام سال دارای ذخیره بالایی از این محصول بوده که این موضوع باعث کاهش ظرفیت تولید مجتمع می شد.

بر این اساس پروژهLTE Splitting با هدف جداسازی ترکیبات سبک و سنگین موجود درLTE و تبدیل آن به دو محصول با ارزشHLTE  وLLTE تعریف شد و با بهره برداری از این پروژه علاوه بر ایجاد ارزش افزوده مناسب، امکان فروش محصولHLTE با کشتی فراهم شده و مصرف کنندگان جدیدی متقاضی محصولHLTE وLLTE خواهند شد. علاوه بر این اجرا این پروژه جدید توسعه ای منجر به افزایش ظرفیت اسمی پتروشیمی نوری خواهد شد.

محصول نهایی این طرح توسعه صنعت پتروشیمی کشور شامل سالانه 617 هزار تنLLTE و 411 هزار تنHLTE بوده که مصرف داخلی و خارجی دارد.

پتروشیمی نوری یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان محصولات آروماتیک در صنایع پتروشیمی جهان با 5/4 میلیون تن ظرفیت تولید است.

خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی نوری میعانات گازی به میزان 5/4 میلیون تن در سال بوده که توسط پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی تأمین می‌شود و سالانه 270 هزار تن بنزین پیرولیز از پتروشیمی جم نیز به عنوان خوراک مورد استفاده قرار می گیرد.

 
منبع : انرژی نیوز
تاریخ: 1397/03/30
تعداد بازدید: 102
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//