برگزاری
سمینار آموزشی سامانه ثبت الکترونیکی معاملات نفتی برگزاری

سمینار آموزشی سامانه ثبت الکترونیکی معاملات نفتی روز چهارشنبه 9 اسفند 96 در ساختمان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حضور جمعی از مدیران و به میزبانی هلدینگ خلیج فارس  پس از تلاوتی از آیات قرآن مجید برگزار شد.

در ابتدای این سمینار آموزشی  مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس پس از خیر مقدم به حضار در جلسه در مورد انقلاب صنعتی و تحول در تفکر مدیریت دستگاه ها که یک فاز صد ساله بوده و  اینکه جوانان باید سعی کنند این  فاصله زمانی را کمتر کنند توضیحاتی ارائه کرد نژاد سلیم گفت انقلاب صنعتی در واقع با توجه به نیاز بشر ظاهر شده و زمانیکه امکانات جوابگوی نیازهای انسان نبوده تئوریهای جدید جایگزین تئوریهای قدیم و  تکمیل کننده تئورهای قبلی بوده اند وی اظهار داشت ما الان در موج چهارم انقلاب صنعتی هستیم و تردید نداریم که در آینده با چالش های زیادی اعم از مدیریتی و تکنولوژی مواجه خواهیم شد و تاکید کرد  باید خودمان را برای مقابله با هرچالشی  که حیات سازمانها را زیر سوال می برد آماده کنیم  و ادامه داد در واقع شاخص اصلی انقلاب چهارم تلفیق تکنولوژی های مختلفی است به گونه ایه که  مزر بین فیزیک و بیولوژی را کمرنگ تر خواهد کرد.

نژاد سلیم تاکید کرد  دست فیزیکی در فروش نفت باید قطع شده و از عقل و خرد  باید استفاده نمود   در حال حاضر در زمانی هستیم که هرکس به سیستم تبحر داشته باشد قویتر است و باید دنبال مهارتهای فکری و دانشی باشیم .

وی افزود این حرکت حرکت بسیار خوبی بوده و جزو نیازهای کشور است و امیدوارم که صنعت پتروشیمی که یک حرکت پیشرو و موتور توسعه کشور است خودش را به این سیستم ها و سامانه های پیشرفته  مسلح کند.

 نژاد سلیم افزود فروش ما باید با سامانه حرکت کند  و این باعث میشود  سرعت کار بیشتر شده و هزینه ها نیز کاهش پیدا کند .

این مقام مسئول در پایان گفت ما باید خودمان را به تکنولوژی روز دنیا مجهز کرده و از این سمینارها و همایش ها نهایت استفاده را برده و بعد از این سمینارهای آموزشی به  نقد و بررسی پرداخته و نظر بدهیم و اظهار کرد انشالله این سامانه هرچه سریعتر پیاده شود تا بخشی از معضل فروش حل شود

در ادامه سمینار  جهانگیریان معاون دفتر اطلاعات مالیاتی توضیحاتی در خصوص این سامانه ارائه کرده  و گفت سرعت حرکت جوامع بشری به سمت استفاده از ابزارو تجهیزات  الکترونیکی بسیار بالا است و چاره ایی جز هماهنگی با آن را نداریم وی افزود در آمد پاک برای اداره جامعه یکی از الزاماتی است که هر دولتی ناچار است برای اداره جامعه ، پرداخت هزینه ها و سرویسهایی که برای امور جامعه می دهد بپردازد و  نگرانی که بابت پایان منابع فسیلی برای جامعه ما وجود دارد دارند طبیعتاً دولت را مکلف می کند که به سمت درآمدهای پایدارتر حرکت کنند.

 وی همچنین اشاره کرد در هیچ دولت و جامعه ای  بی توجهی به مالیات نقطه مثتبی نیست ، در همین راستا دولت مکلف به جمع آوری اطلاعات و دسترسی به منابع اطلاعاتی پاک که یکی از آنها مالیاتی است می باشد .

جهانگیریان افزود یکی از فلسفه ها  برای ایجاد این سامانه اینست  که بتوانیم فرآیندهای مربوط به استخراج و توزیع و پخش فراوردها های نفتی را  به شکل قانونمند ، منظم  کرده  و بتوانیم اطلاعات را از این طریق رصد کنیم.

وی اظهار داشت این سامانه نتیجه یه کار تیمی بین همکاران سازمان مالیاتی و ستاد مبارزه با  قاچاق کالا و در برخی موارد بخشی از گمرک می باشد که نهایتاً منجر به ایجاد سامانه ثامن  شده و کنترل ورود و خروج کالا با حمایت و همکاری این سامانه میتواند اهداف را محقق کند .

معاون دفتر اطلاعات مالیاتی در پایان افزود هر معامله ایی تکلیفی را بر عهده طرف قرارداد اول و دوم در قانون پیش بینی میکند که با استفاده از آن تکالیف می توانیم به اطلاعات و منابع تراکنشی مالی مورد نیاز هم در قانون هم در برنامه بودجه دسترسی داشته باشیم وی در پایان جلسه از مجموعه ی برگزار کننده این سمینار آموزشی تشکر کرد.

تاریخ: 1396/12/13
تعداد بازدید: 134
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//