دو خبر از پتروشیمی نوری
گواهی انطباق معیار مصرف انرژی،، موفقیتی دیگر برای شرکت پتروشیمی نوری،، دو خبر از پتروشیمی نوری

گواهی انطباق معیار مصرف انرژی

اخذ گواهینامه های انطباق معیار مصرف انرژی توسط پتروشیمی نوری

مجتمع پتروشیمی نوری موفق به اخذ گواهینامه های انطباق معیار مصرف انرژی ، در بازه ی زمانی سالهای94 و 95از سازمان ملی استاندارد ایران شد.

 

بنابر گزارش واحد روابط عمومی پتروشیمی نوری ، بر اساس قانون سازمان ملی استاندارد ایران و قانون « اصلاح الگوی مصرف » مصوب مجلس شورای اسلامی و پس از بازرسی های صورت گرفته توسط سازمان ملی استاندارد ایران از مجتمع پتروشیمی نوری ، میزان مصرف انرژی در این شرکت ، منطبق با معیارهای تعیین شده در استاندارد ملی ایران به شماره 13374 تشخیص داده شده و گواهینامه های انطباق معیار مصرف انرژی به شماره های 6568450960و 6568451960 به شرکت پتروشیمی نوری تقدیم گردید.

لازم به ذکر است طبق مفاد استاندارد 13374 سازمان ملی استاندارد ایران ، نمره معیار مذکور برای شرکت پتروشیمی نوری می بایست جهت انطباق با استاندارد مساوی یا کمتر از عدد 19 باشد. بر این اساس تمامی واحدهای صنعتی ملزم به رعایت معیارها و مشخصات فنی و استاندارد انرژی موضوع این قانون بوده و می بایست نسبت به رعایت و دریافت گواهینامه معیار مصرف انرژی اقدام کنند. که این امر پس از پایش واحدهای تولیدی از لحاظ میزان مصرف انرژی بر اساس استانداردهای مربوطه و در بازه زمانی ارزیابی یکساله توسط سازمان ملی استاندارد ایران انجام و در صورت انطباق با معیارهای تدوین شده،گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی صادر می شود.موفقیتی دیگر برای شرکت پتروشیمی نوری

اتمام موفقیت آمیز پروژه HAZOP/SIL Study در پتروشیمی نوری

در راستای به روزآوری مطالعات ارزیابی ریسک های فرآیندی مجتمع و شناسایی ریسک های جدیدی که از زمان طراحی تا کنون به دلیل تغییرات صورت گرفته در مدار تولید شرکت پتروشیمی نوری به وجود آمده بود ؛ پروژه انجام مطالعات HAZOP، SIL Classification و SIL Verification ، به مدت 10 ماه توسط شرکت ایتالیایی ICARO و با همکاری کمیته HAZOP شرکت پتروشیمی نوری در اوایل بهمن ماه سال 95 شروع گردید.

بنا بر گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی نوری، این پروژه در 75 جلسه Brainstorming با 3100 نفر ساعت و با بررسی دقیق بر روی بیش از 400 برگه P&ID شامل 204 گره (Node) انجام گرفت.

بنا بر این گزارش، در ابتدا مطالعات HAZOP جهت بررسی خطرات موجود و شناسایی ریسک­های مربوطه شروع گردید و طی 55 جلسه، خروجی این جلسات منجر به ارائه بیش از 560 توصیه فنی-مدیریتی گردید.

پس از انجام مطالعات HAZOP، کفایت سیستم­های ایمنی مجهز به ابزار دقیق (Safety Instrumented Systems) موجود در فرآیند برای جلوگیری از بروز خطرات و حوادث، در مطالعات SIL Classification و SIL Verification بررسی ­گردید. لازم به توضیح است سطح یکپارچگی ایمنی
(
Safety Integrity Level) این سیستم­ها تعیین کننده میزان اعتمادپذیری عملکرد آن­ها در هنگام بروز شرایط غیر ایمن و در نهایت حفظ جان کارکنان و حفاظت از تجهیزات، تولید و محیط زیست در مقابل خسارات جدی می­باشد.

در ادامه جلسات، سطح Safety Integrity یا SIL مورد نیاز به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت و در پایان مطالعات SIL Verification در کشور ایتالیا برای بررسی مطابقت سطح SIL موجود با سطح SIL مورد نیاز توسط پیمانکار و گروه اعزامی از شرکت به پایان رسید.

نتایج این مطالعه نشان داد در 210 مورد از 213 تجهیز ابزاردقیقی مورد مطالعه، مطابقت بین SIL موجود و SIL مورد نیاز وجود داشته و تنها در 3 مورد، توصیه­ هائی جهت رسیدن به سطح SIL مورد نیاز ارائه گردید.

شایان ذکر است این پروژه یک ماه زودتر از برنامه در اواخر مهر ماه سال 96 به پایان رسید.

 

 

 

 

تاریخ: 1396/08/15
تعداد بازدید: 135
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//