با بهره برداری از واحد الفین
ایلام یکی از قطب‌های صنعت پتروشیمی کشور می‌شود با بهره برداری از واحد الفین

رئیس هیات مدیره شرکت پتروشیمی ایلام در جریان بازدید از این مجتمع گفت: با بهره برداری از واحد بزرگ الفین، ایلام یکی از قطب‌های صنعت پتروشیمی کشور می‌شود.

مهندس عبدالحسین ثمری در گفتگو با روابط عمومی شرکت پتروشیمی ایلام با تبریک هفته دولت و آغاز به کار دولت دوازدهم اظهار داشت: با ایلام آشنایی قدیمی دارم و بواسطه پالایشگاه گاز ایلام و حضور در شرکت ملی گاز شناخت خوبی از ظرفیت ها و پتانسیل های این استان دارم.

مهندس ثمری با بیان اینکه ایلام در دوران مقدس در حفظ مرز و بوم کشور نقش ارزنده‌ای داشته است افزود: استان ایلام به دلیل فاصله زیادی که با مرکز کشور داشته از صنایع بزرگ کشور بدور بوده ولی با توسعه‌ای که در حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی بوجود آمده این استان به جایگاهی که درخور آن می باشد خواهد رسید و به یکی از قطب‌های صنعت کشور تبدیل می‌شود.

رئیس هیات مدیره پتروشیمی ایلام به بازدید اعضای هیات مدیره از واحدهای الفین و SRU اشاره کرد و گفت: واحد الفین مراحل نهایی را طی می کند و اوایل سال 97 به بهره برداری خواهد رسید و پروژه SRUبا تامین خوراک واحد الفین که نقش بسیار مهم و کلیدی در پتروشیمی ایلام دارد.

وی افزود:این دو پروژه در اولویت هلدینگ خلیح فارس و ایرانیان قرار گرفته است و با تامین مالی و ریالی لازم پروژه SRU در سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

مهندس ثمری با بیان اینکه واحد شیرین سازی خوراک پتروشیمی ایلام (SRU) پس از اخذ خوراک از پالایشگاه گاز ایلام مسأله و مشکل خوراک شرکت را حل می‌کند افزود: با دریافت خوراک از پالایشگاه گاز ایلام از سوزاندن و هدررفت سرمایه ملی در پالایشگاه جلوگیری و تنگنای تامین خوراک پتروشیمی رفع می شود.

وی با تقدیر از تلاشهای مجموعه‌ی مدیریت و پرسنل پتروشیمی ایلام در جهت نقش آفرینی بسیار خوب و اهتمام ویژه به وضعیت این دو پروژه خاطرنشان کرد :مدیریت پتروشیمی از بابت توجه به نیروی انسانی نگاه عمیق و مثبتی دارد و به دنبال توسعه پایدار است.

مهندس ثمری افزود: در جریان بازدید از مجتمع مشخص شد کوشش و فعالیت خیلی خوبی در نزد پرسنل و مدیریت شکل گرفته و افراد بومی در بخش های تخصصی حضور و نقش تعیین کننده و بارزی دارند .

رئیس هیات مدیره پتروشیمی ایلام به حضور نیروهای بومی در دو پروژه‌ی الفین و SRU اشاره و تصریح کرد: نیروی انسانی این شرکت با رضایت مندی ، فعالیت ارزشی و با تعلق خاطر وضعیت خوبی را برای دو پروژه رقم زده‌اند.

وی ادامه داد : آینده ایلام از بابت توسعه صنعت پتروشیمی یک آینده روشن است و تولید در واحد الفین می تواند اقتصاد منطقه را شکوفا کند و با ایجاد مشاغل غیر مستقیم در رفع دغدغه بیکاری در منطقه بکوشد.

ثمری در پاسخ به این سؤال که هیات مدیره برای تامین ریالی پروژه های الفین و SRU چه برنامه‌ای دارد افزود:در گذشته بنیان مالی دو پروژه قوی نبوده ولی با اهتمامی که هلدینگ و سهامداران در یک سال گذشته برای دو پروژه داشته‌ و خواهند داشت علی رغم تنگناهای مالی بر اساس اولویتهایی که مشخص شده مشکلات مالی الفین و SRU حل خواهد شد.

رئیس هیات مدیره پتروشیمی ایلام به مشکل تامین خوراک اتیلن از طریق خط لوله‌ی غرب اشاره کرد و با بیان اینکه این مشکلات مقطعی و کوتاه مدت است و مشکل خوراک پتروشیمی با راه انداری واحد SRU و الفین حل خواهد شد خاطرنشان کرد: اخذ خوراک از خط لوله به تولید در شرکتهای ملی گاز بستگی دارد و وضعیت ناپایدار در تولید اتیلن به دلیل کمبود اتان می باشد.

وی ادامه داد:پتروشیمی ایلام به دلیل اینکه در انتهای خط لوله قرار گرفته است خوراک کمتری دریافت می کند اما امیدواریم تا پایان شهریور به وضعیت اصلی باز گردد.

مهندس ثمری مهمترین اولویت هیات مدیره و سهامداران و مدیریت پتروشیمی ایلام را بهره برداری از پروژه های الفین و SRU عنوان کرد و افزود: برای دستابی به بازارهای جهانی در شرایط پسابرجام ناچار به ارتقای کیفیت و تولید محصولات متنوع و حضور در بازارهای جدید هستیم.

تاریخ: 1396/06/20
تعداد بازدید: 140
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//