سرپرست مهندسی و نظارت پتروشیمی گچساران:
شهرستان گچساران به عنوان یکی از قطب های نفتی ایران همواره نقش مهم و تعیین کننده ای در اقتصاد ایران اسلامی داشته و به همین دلیل به عنوان یکی از شهرهای تاثیرگذار در کشور مطرح است.  سرپرست مهندسی و نظارت پتروشیمی گچساران:

شهرستان گچساران به عنوان یکی از قطب های نفتی ایران همواره نقش مهم و تعیین کننده ای در اقتصاد ایران اسلامی داشته و به همین دلیل به عنوان یکی از شهرهای تاثیرگذار در کشور مطرح است.

به گزارش ایلنا از یاسوج، وجود ذخایر عظیم نفتی در این منطقه باعث شده تا داشتن صنایع پایین دستی و مرتبط با نفت بتواند گره اقتصادی شهرستان گچساران و شهرهای اطراف را باز کند.

البته تاکنون پیشرفت زیادی در این خصوص در گچساران دیده نشده و هنوز نتوانسته ایم از نفت خامی که از چاه های اطراف این شهر استخراج می‌شوند در قالب تبدیل به فرآورده های نفتی و اشتغال‌زایی بهره چندانی ببریم.

یکی از پروژهایی که از سال 81 در دستورکار مسئولان وقت قرار گرفت و کلنگ آن 5 سال بعد به زمین زده شده پتروشیمی گچساران است که پس از گذشت 10 سال هنوز پیشرفت قابل چندانی نداشته است.

البته در سال‌های ابتدایی کمبود اعتبار و پس از آن تحریم های کشور مشکلات زیادی را گریبانگیر این پروژه اقتصادی کرد ولی در سالهای اخیر با پیگیری های ویژه نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی رونق به پتروشیمی این شهر برگشته است.

سرپرست مهندسی و نظارت پتروشیمی گچساران گفت: پتروشیمی گچساران 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هم اکنون پرسنل در سایت پتروشیمی مشغول بکار هستند.

"عبدالله قربانی" در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از یاسوج ، با بیان اینکه هم اکنون در سه بخش مشغول بکار هستیم، افزود: مخزن های 30 هزار متر مکعبی اتیلن و 17 هزار مترمکعبی اتان توسط شرکت زاگرس نصب سپاهان در حال ساخت است.

وی مهمترین بخش های پتروشیمی گچساران را سیویل و نصب استراکچر عنوان کرد و اظهار داشت: 70 درصد سیویل انجام شده و در حال نصب استراکچر بر روی رکهای پتروشیمی می باشیم.

سرپرست مهندسی و نظارت پتروشیمی گچساران گفت: خنک کننده 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حال قالب بندی و آرماتور بندی سازه بتنی هستیم.

قربانی با بیان اینکه در سایر بخش ها نیز مشغول بکار هستیم، افزود: هم اکنون 200 نفر به صورت مستقیم در پتروشیمی گچساران شاغل که این افراد شامل مهندسین،کارگران فضای سبز، حراست و آتش‌نشانی هستند.

وی در پاسخ به این سئوال که پتروشیمی گچساران چه موقع به بهره برداری می‌رسد، بیان داشت: با توجه به حجم کار صورت گرفته و حمایت هلدینگ بالادست و نماینده گچساران پیش بینی می شود اگر با مشکلی مواجه نشویم ان شالله این پروژه مهم ظرف سه سال آینده به بهره برداری نهایی برسد.

قربانی در پاسخ به این سئوال که پالایشگاه بید بلند 2 که قرار است خوراک پتروشیمی گچساران را تامین کند در چه وضعیتی قرار دارد، گفت: این پالایشگاه در حال ساخت است و تا حدودی از پتروشیمی گچساران جلو است و حدود 48 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تاریخ: 1396/03/27
تعداد بازدید: 85
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//