پالایشگاه بید بلند 2 تامین کننده پایدار خوراک چندین طرح پتروشیمی
وزیر نفت گفت: همزمان با راه اندازی طرح پالایشگاه بید بلند 2 زنجیره تامین خوراک چندین طرح پتروشیمی تکمیل خواهد شد. پالایشگاه بید بلند 2 تامین کننده پایدار خوراک چندین طرح پتروشیمی

بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه بازدید از پتروشیمی گچساران اظهار کرد: متاسفانه تاکنون تاکید ما در استان کهگیلویه و بویر احمد بر توسعه صنایع نفت بوده و توسعه صنایع پایین‌دستی تازه آغاز شده است. با وجود این که از قبل پروژه هایی برای این منطقه طراحی شده بود اما خیلی پیشرفت نداشتند، امروز پتروشیمی گچساران با یک واحد یک میلیون تنی تبدیل اتان و اتیلن به عنوان یک واحد الفینی بزرگ در منطقه قرار دارد و انتظار داریم که روند تکمیل آن شتاب بگیرد.
وزیر نفت خاطرنشان کرد: با راه اندازی پتروشیمی گچساران خوراک 4 پترو شیمی 300 هزار تنی اتیلن تامین می‌شود که یکی از این واحدها در دهدشت احداث خواهد شد. همچنین واحدی نیز برای یاسوج در نظر گرفته شده است که به طور اصولی خوراک آن تامین خواهد شد و به شرکت ملی صنایع پتروشیمی دستور دادم تا طرح را هرچه سریع تر بررسی و توانایی مالی سرمایه گذار ایرانی را ارزیابی کنند و در صورت احراز حداقل های سرمایه‌گذاری مجوز داده شود ولی اصل بر این است که مجوز برای ایجاد این واحد در یاسوج داده می‌شود.
زنگنه بعد از بازدید از روند ساخت پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: آینده این پروژه را روشن می‌بینم و قرار است این واحد در سال 1397 به بهره‌برداری برسد و زنجیره ای از فعالیت‌ها ذیل آن احداث شده که اولین آن پتروشیمی گچساران و بعد دهدشت  خواهد بود.

وی تصریح کرد:پیشرفت پالایشگاه بیدبلند در طول یک سال گذشته راضی کننده بوده است.

 راه اندازی پالایشگاه بید بلند 2 تا سال97

مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با توجه به این که پایین دست پالایشگاه بیدبلند، پتروشیمی گچساران و بعد از آن چهار طرح دیگر در پایین دست پتروشیمی گچساران قرار دارند خیلی خوشحال هستم که این طرح پالایشگاهی از لحاظ فرآیند اجرایی در حدود 50 درصد پیشرفت داشته و در مسیر رو به تکامل قرار گرفته است .
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی خاطر نشان کرد: با تمهیداتی که مدیران پالایشگاه در نظر گرفته اند، سال 97 را سال راه‌اندازی پالایشگاه بیدبلند دو اعلام کرده اند.

تاریخ: 1396/02/17
تعداد بازدید: 150
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//