مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس:
میزان اشتغالزایی در صنعت پتروشیمی متناسب با واحد تولیدی متفاوت است مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس:
 • مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به این که اشتغال‌زایی یک صنعت مشابه در هر کشور متفاوت است، گفت: ایجاد هر شغل در هر کشور بستگی به نیاز و فرهنگ آن کشور دارد.
 •  عادل نژاد سلیم درباره ادعای یک کاندیدای ریاست جمهوری مبنی بر ایجاد 200 هزار شغل به ازای تولید یک میلیون تن محصولات پلیمری گفت: از نظر کارشناسی و تجربه 40 سال فعالیت بنده در صنعت پتروشیمی، به ازای یک میلیون تن محصول حدود 400 نفر اشتغال مستقیم و به طور خوش بینانه 800 نفر نیز اشتغال غیرمسقیم ایجاد می شود که در مجموع اشتغالزایی 1200 نفر را به همراه دارد.
   
  وی ادامه داد: شرکت هلدینگ خلیج فارس با 24 میلیون تن ظرفیت تولید، هم اکنون 27 هزار نفر نیرو دارد که حدود 20 تا 30 درصد هم بالاتر از حد معمول است.
   
  به گفته مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس، ایجاد هر شغل در صنعت پتروشیمی نیاز به سرمایه بالایی دارد که با توجه به نوع واحد تولیدی متفاوت است.
   
  نژادسلیم با اشاره به این که اشتغالزایی یک صنعت مشابه در هر کشور متفاوت است، تصریح کرد: به طور مثال، تعداد افراد شاغل در اتاق کنترل یک واحد پتروشیمی در کشور چین چهار نفر است در صورتی که تعداد افراد در واحد مشابه در ایران 3 نفر و در اروپا 2 نفر است که این نشان از ایجاد اشتغال بالاتر در چین به دلیل جمعیت بیشتر آن دارد.
   
  مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس با بیان این که هم اکنون ظرفیت پلیمری ایران حدود هشت میلیون تن در سال است، افزود: هم اکنون 6.5 میلیون تن محصولات پلیمری در کشور تولید می‌شود.
  منبع : شانا
تاریخ: 1396/02/16
تعداد بازدید: 142
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//