. شرکت پتروشیمی بوعلی سینا

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) واقع شده‌‌است. این شرکت وابسته به شرکت ملی صنایع پتروشیمی است که در سال ۱۳۷۷ تاسیس شد.

کلیات شرکت

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) واقع شده‌‌است که در سال ۱۳۸۰ آغاز شد و در واحد‌های تولیدی آن در سال ۱۳۸۳ راه اندازی گردید .
این مجتمع، لیسانس‌های عملیات مهندسی تفضیلی، تامین قطعات، نصب و راه‌اندازی را از ایران و مهندسی اصولی و لیسانس‌های واحد فرآیندی را از کشورهای AXENS فرانسه، UHDE آلمان، SINOPEC چین کسب کرده‌ ‌است.
شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا در کنار بازار داخلی مشغول صادرات به کشورهایی نظیر آسیای شرقی، اروپا، امارات و … است. مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینا در راستای اهداف کاری خویش استانداردها و گواهینامه‌هایی رانیز دریافت نموده است.
جز لیسانس و مهندسی اصولی این پروژه که از خارج اخذ شده کلیه عملیات مهندسی تفضیلی، تامین قطعات و نصب و راه اندازی مجتمع توسط متخصصان ایرانی انجام گرفته است.